Бројот на палестинските жртви во Појасот Газа надмина 34.000

FotoJet-81.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку 34.049 Палестинци се убиени во израелската воена офанзива во Појасот Газа од 7 октомври, соопшти Министерството за здравство на палестинската енклава.

Во соопштението се додава дека во овој период биле ранети 76.901 лице.

Во текот на претходните 24 часа загинаа 37 Палестинци, а 68 беа повредени, се наведува во објавата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK