Британскиот крал Чарлс присуствуваше на Велигденската богослужба

charls-kamila-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБританскиот крал Чарлс Трети присуствуваше на велигденската богослужба во капелата Свети Џорџ во замокот Виндзор.

Чарлс пристигна со кралицата Камила. Ова е неговото најзначајно појавување во јавноста откако му беше дијагностициран рак во февруари, пренесува „Ројтерс“.

На оваа служба традиционално присуствува целото кралско семејство, но оваа година тоа не беше случај.

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, која неодамна почна со хемотерапија за рак, не присуствуваше на богослужбата, ниту принцот Вилијам и нивните три деца Џорџ, Шарлот и Луис, пренесува „Би-би-си“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK