–>

Бајден: Верувам дека сме блиску до договор за заложниците

Бајден-Верувам-дека-сме-блиску-до-договор-за-заложниците.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАмериканскиот претседател Џо Бајден верува дека се приближуваат кон договор за ослободување на заложниците што ги држи Хамас во Газа.

На прашањето на новинарите дали се блиску до договор, Бајден одговори: „Верувам дека е така“.

Катарскиот премиер, клучен посредник меѓу Израел и Хамас, изјави за време на викендот дека треба да се разработат само „ситни детали“.

238 заложници се’ уште се во Газа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK