Багер пристигна пред куќата на исчезнатата Данка: полицијата го блокираше пристапот

danka-nestala-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски екипи ја опколиле куќата на семејството Илиќ во Бањско поле, додека пред неа пристигнал багер, објави српски Телеграф.

Според медиумот, се уште нема официјални информации зошто е донесен багер, а нивниот репортер јавува дека полицијата отвора шахти околу куќата на семејството Илиќ.

Како што пренесуваат, полицијата и работниците од ЈКП од утрово го расчистуваат теренот.

2-годишната Данка исчезна во моментот кога нејзината мајка му давала вода на друго дете. Носела виолетови панталони, маслинеста јакна, а косата и била врзана во опавче. По исчезнувањето на Данка, за прв пат во Србија беше објавен Abber Alert наречен „Најди ме“.

По девојчето 27 часа трагаа припадници на жандармеријата, полицијата, пожарникари, спасувачи, како и бројни мештани. По 27 часа српската полиција го прекина пребарувањето на теренот во Бањско Поле.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK