За својата иднина во Рома, Мурињо ќе одлучува по финалето на Лига Европа

murinjo_34534533
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 – Жозе Мурињо ќе одлучи за својата иднина по крајот на сезоната.

 

Тренерот на Рома ќе одлучи за својата иднина во клубот по финалето на Лига Европа, објави „Ил Месаџеро“. Неговиот договор е до 2024 година.

 

Претходно беше објавено дека ПСЖ е заинтересиран за услугите на португалскиот стручњак.

 

Натпреварот меѓу Севилја и Рома во финалето на Европската лига ќе се одржи во Будимпешта на 31 мај.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK