(Видео) Врие во „Арена“ пред третиот финален меч – Нанели му удри бокс на Лазаревиќ

GN8GatoXYAE5mIv.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа денот на одигрувањето на третиот натпревар од финалната серија на плејофот на АБА лигата, главна вест е тепачката меѓу играчот Партизан Џејм Нанели и кошаркарот на Црвенз звезда Стефан Лазаревиќ во ходниците на белградска Арената.

Инцидентот, поради кој реагираше полицијата и јавното обвинителство се случи во моментите кога кошаркатите на партизан го завршијја, а нивните колеги од Црвена звезда требаа да го почнат шутерскиот тренинг пред натпреварот.

Кошаркарскиот клуб Црвена звезда во текот на денот објави фотографија од повредениот Лазаревиќ кој добил тупаница или тупаници во пределот на лицето од Нанели. лазаревиќ има повреда на лицето со две исеченици и отоци.

Во меѓувреме се појави и видео од инцидентот.

На снимката од камерите внатре во салата може да се види точниот момент кога започнал конфликтот, но не и кој го предизвикал.

Лазаревиќ е зад Нанели, играчот на Звезда нешто му зборува, а Американецот од Партизан потоа се врти им зададава силен удар, по што и двајцата завршија на подот.

Потоа интервенираа останатите играчи за да ги разделат, а прв меѓу нив беше Џејлен Смит.

Страстите потоа се смирија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK