(Видео) Влаховиќ во 91.минута за победа на Јувентус во Салерно

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Јувентус, со пресврт ја победија Салернитана, во Салерно со 2:1 и се вратија на два бода минус во однос на лидерот Интер.

Последно пласираниот тим во Серија, против фаворитот имаше предност со голот на Маџоре во 39.минута. Салернитана ја контролираше играта се до 53.минута кога стрелецот на голот, Маџоре, го доби вториот жолт картон.

Преднста од играч повеќе Јувентус ја искористи 12 минути подоцна кога Илинг Јуниор го израмни резултатот.

Победата на Јувентус му ја донесе Влаховиќ во 91. минута.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK