(Видео) Тросар и Едегард го вратија Арсенал на врвот во Премиер лигата

Untitled-2-7.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Арсенал повторно се лидери во Премиер лигата. Избраниците на Микел Артета победија со 2:0 на гостувањето кај Вулверхемптон, па се пред Манчестер сити со бод и натпревар повеќе.

Фудбалерите на Арсенал не се откажуваат од шампионската трка. Славеа во Премиер лигата по елиминацијата од Лигата на шампионите.

Голот на Леандро Тросар во последните моменти од првиот дел им го трасираше патот кон победата на играчите на Микел Артета.

Се беше решено во петтата минута од судиското надополнување во вториот дел кога Мартин Њдегард за конечни 0:2.

</iframeЕ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK