–>

(Видео) Торино пак ја остави Рома без победа

Видео-Торино-пак-ја-остави-Рома-без-победа.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРома на Жозе Мурињо остана на само една победа на стартот на новата сезона во Серија А, откако Дуван Запата успеа да спаси поен за Торино за 1:1 реми.

„Волчицата“ беше поблиску до трите поени, откако Ромелу Лукаку стрелаше во 68. минута, и кога изгледаше дека тоа е доволно, новото засилување на „Граната“, Колумбиецот Дуван Запата израмни во 85. минута од мечот.

Ремито ја остава Рома на 13. место со само 5 освоени поени, додека Торино се деветти со 8 поени.

Standings provided by Sofascore

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK