(Видео) Скандал во Подгорица – голманот на Будуќности нокаутира соиграч

445566.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБудуќност и Сутјеска ремизираа 2:2 во најголемото црногорско дерби. Натпреварот остана во сенка на инцидентот што се случи неколку минути по последниот свиреж на судијатај.

Играчите на Будуќност, по завршувањето на натпреварот застанаа пред северната трибина, беа на рапорт кај навивачите кои од нив побараа да ги соблечат дресовите.

Тогаш голманот Ѓорѓије Павличиќ го нокаутираше соиграчот Игор Ивановиќ.

Павличиќ потоа замина во соблекувалната.

Инаку, Будуќност е втор на табелата со 55 бодови, а Сутјеска е трета со два бода помалку. Дечиќ на четири кола пред крајот на првенството има три бода повеќе и подобар меѓусебен скор во однос на Будуќност.

View this post on Instagram

A post shared by Gajo Rabona (@gajo.rabona)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK