–>

(ВИДЕО) Сите голови од третото коло во Првата лига: Мајстории на Велкоски и на Глишиќ, хет-трик на Јашароски

jasaroski-voska-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Брера е единствениот тим со три победи на стартот од сезоната во Првата фудбалска лига. Струмичкиот тим го совлада актуелниот првак Струга ТЛ на гости со 1:2.

Шкендија исто така има максимален ефект, но од два одиграни натпревари.

Погледнете ги сите голови од третото во Првата фудбалска лига. Крсте Велкоски изведе мајсторија од слободен удар, исто како и Дарко Глишиќ, а Ален Јашароски постига хет-трик на дуелот со Вардар (3:2).Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK