(Видео) Салах и Клоп се скараа: Ако прозборам, ќе биде жестоко

333444.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМохамед Салах, играчот на Ливерпул, не сакаше да застане и да даде изјава во микс зоната по мечот со Вест Хем (2:2). Напаѓачот на Ливерпул на минување на новинарите им кажа само една реченица.

„Ако прозборам, ќе биде жестоко“, порача Салах.

Неочекувано, Салах, натпреварот со Вест Хем го почна од клупата за резерви, а шанса да се најде на теренот доби дури во 79.минута. Кога влегуваше во игра имаше што да му каже на тренерот Јирген Клоп, па целата ситуација мораше да ја смири Дарви Нуњез.

„Ќе разговараме во соблекувалната, пред момците“, изјави Клоп.

Договорот на Египќанецот истекува следното лето, а минатата година беше блиску до заминување во Саудиска Арабија. Впечатокот е дека ги минува последните денови во Ливерпул, исто како и Клоп.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK