(Видео) ПСЖ со десетмина победи во Марсеј

3941236-80038428-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Пари Сен Жермен, како гости го победија Олимпик Марсеј на „Велодром“ со 2:0. во големото дерби на францускиот фудбал одиграно во 27.коло од Лига 1.

„Светците“ остварија победа иако од 40. минута играа со играч помалку. Бералдо доби црвен картон по прекршокот врз Обамејанг.

И покрај тоа што играа со фудбалер помалку ПСЖ дојде до предност со голот на Витиња во 53.минута.

Марсеј израмни на самиот час, но голот на Верету беше поништен, бидејќи еден играч на Марсеј му пречеше на голамнот Донарума.

Вториот гол, од контра го постигна Гонзало рамос во 85.минута.

ПСЖ се лидери на табелата со 62 поени, 12 повеќе од најголемото изнеандување оваа сезона Брест. Марсеј се седми со 39 поени колку што имаат Рен и Ремс.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK