–>

(ВИДЕО) ПСЖ го реши Лион за едно полувреме

ВИДЕО-ПСЖ-го-реши-Лион-за-едно-полувреме.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Пари Сен Жермен неочекувано лесно го победи Лион на гости со 1:4. „Светците“ решија сѐ во првото полувреме кога поведоа со 0:4.

Килијан Мбапе од пенал погоди во четвртата минута, а потоа стрелаа и Ашраф Хакими, Марко Асенсио, и серијата повторно ја затвори Мбапе во 45.минута.

Во вториот дел, Лион постигна почесен гол преку Толисо од пенал во 74.минута од мечот.Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK