(ВИДЕО) Партизан пред големо засилување, пристигнува замена за Пантер

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Кошаркарскиот клуб Партизан пред потпис со Стерлинг Браун.Неофицијално двете страни веќе извесно време се во преговори кои одат во добра насока.

Доколку остане така, дефанзивецот кој ја мина дебитантската сезона во Евролигата во Алба Берлин ќе ги засили црно-белите и на тој начин ќе ја пополни дупката на надворешните позиции создадена со заминувањето на Кевин Пантер.

Браун на 29 натпревари имаше просек од 11,2 поени, 3,3 скока и 2,4 асистенции. Најдобриот меч го одигра против Олимпија од Милано каде постигна 18 поени.

На два меча против Партизан постигна осум, односно 14 поени.

Пред Алба, Браун играше во НБА каде што стартуваше во Милвоки, а потоа патувањето го однесе низ Хјустон, Далас и Лос Анџелес Лејкерс.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK