–>

(ВИДЕО) Њукасл со „минималец“ славеше против Брентфорд

ВИДЕО-Њукасл-со-„минималец-славеше-против-Брентфорд.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Њукасл стигна до втората победа оваа сезона откако славеше минимално против Брентфорд со 1:0. Сега менаџерот Еди Хау може барем малку да здивне, во пресрет на стартот на групната фаза од ЛШ.

Калум Вилсон беше стрелец на единствениот гол за Њукасл. Тој успеа да реализира пенал во 64.минута од дуелот.Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK