(Видео) Нестварна сцена на Ваљекас: Момче стави прст во задникот на Окампос

Видео-Нестварна-сцена-на-Ваљекас-Момче-стави-прст-во-задникот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНеверојатен детаљ го одбележа натпреварот помеѓу Рајо Ваљекано и Севилја.

Севилја победи со 2:1, со головите на Ен-Несир. За тимот од Андалузија ова беше четвртата победа во сезоната со која избега од опасната зона.

Меѓутоа ден по натпреварот сите во Шпанија зборуваат за она што се случи во 33. минута (резултатот тогаш беше 1.1), кога Лукас Окампос се подготвуваше да изведе аут.

Едно од неколкуте момчиња што седеа во првиот ред, веднаш до теренот, мислеше дека… па, ќе видите сами.

Окампос реагираше доста смирено, но на момчето сигурно ќе биде казнето, најверојатно ќе му биде забранет влез на „Ваљекас“ стадионот.

На тоа по мечот посочи и Окампос кој рече дека „насекаде има будали“ и дека таквите работи „му штетат на фудбалот“ и дека „се надева дека лигата ќе реагира со казна“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK