(Видео) Навивачи го прекинаа финалето, еден си направи „селфи“ со Винисиус

773e83c7-4379-4936-91e4-8c79a424bcb9.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРеал Мадрид ја освои Лигата на шампионите по 15. пат во својата историја. Во финалето одиграно на стадионот „Вембли“ во Лондон пред 86.000 гледачи Реал ја победи Борусија Дортмунд со 2:0. Стрелци за Кралскиот клуб беа Дани Карвахал во 74. минута и Винисиус Жуниор во 83. минута од натпреварот.

Финалето во Лигата на шампионите беше прекинато уште во првата минута бидејќи на теренот влегоа тројца навивачи, најверојатно Реал.

Обезбедувањето ги бркаше натрапниците на теренот, а прекинот траеше речиси две минути. Еден навивач го извадил мобилниот телефон и направил „селфи“ со Винисиус.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK