Еурофарм Пелистер ја одбрани титулата

9203238847063_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРакометарите на Еурофарм Пелистер ја одбранија титулата во домашното првенство. Пелистер во последното коло влезе со бод предност пред Вардар 1961. Пелистер го совладаа Алкалоид со 32:28, а во исто време Вардар славеше над Бутел со 31:25.

Против Алкалоид, Пелистер уште на полувреме дојде до предност која му обезбеди мирно второт полувреме. Пелистер на полувреме водеше 18:13, во вториот дел Алкалоид успеа да „скине“ само еден гол од таа негатива.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK