(Видео) Миовски избран во тимот на сезоната во Шкотска

080.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKMaкедонскиот репрезентативец Бојан Миовски доби награда за извонредите парти во Премиер лигата на Шкотска. Миовски е избран во идеалниот тим на сезоната.

Миовски го предводи нападот во формацијата 4-3-3 заедно со Лоренс Шанкленд од Хартс, Тио Бер од Мадервил.

Инаку, Миовски денеска постигна гол во полуфиналето на Купот против Селтик, но неговиот тим не успеа да се пласира во финалето.

Натпреварот заврши 3:3, а Селтик пебал-серијата ја доби со 6:5.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK