(Видео) Миовски го однесе Абердин во четвртфиналето на Купот

Видео-Миовски-го-однесе-Абердин-во-четвртфиналето-на-Купот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМакедонскиот репрезентативец Бојан Миовски го продолжи гол-шоуто на терените во Шкотска. Миовски со два гола го однесе Абердин во четвртфиналето на Купот.

Миовски, изминатата недела им даде по еден гол на шкотските великани Селтик и Глазгов Ренџерс, а попладнево постигна два против Бонириг Роус.

Моивски головите ги постигна во 17. и 25.минута.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK