(Видео) Милик доволен за победа на Јуве

Видео-Милик-доволен-за-победа-на-Јуве.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЈувентус се „рехабилитираше“ по шокантниот 4:2 пораз од Сасуоло, за во првиот меч од шестото коло во Серија А да осигура минимална 1:0 победа над Лече.

Клучниот момент на мечот беше во 57. минута, кога по една мешаница пред голот на гостите, Адриен Рабио му асистираше на Аркадијуш Милик, кој ги осигура трите поени за тимот на Масимилијано Алегри.

Јуве сега се втори на табелата со 13 поени, два помалку од лидерот Интер, кој, секако има меч помалку, додека за Лече ова е прв пораз во одличниот старт на сезоната и се на четвртото место со 11 поени.

Standings provided by Sofascore

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK