(Видео) „Меси, отвори го прозорецот“: навивач побара автограм среде сообраќај, легендарниот Аргентинец воодушеви со својот потег

Видео-„Меси-отвори-го-прозорецот-навивач-побара-автограм-среде-сообраќај.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНавивач го доживеа она за што многумина сонуваат, да го запознае Лионел Меси, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Средбата се случила среде улица.

Аргентинецот го отвори прозорецот од својот автомобил, го зеде дресот и го потпиша, на општо задоволство на навивачот.

View this post on Instagram

A post shared by 433 (@433)

Сообраќајот течеше покрај нив нормално, па овој потпис стана уште поскапоцен. Навивачот го добил непланирано, сосема случајно, а возачите зад нив биле трпеливи иако веројатно не знаеле што се случува и кој се наоѓа во автомобилот пред нив.

Меси осум пати ја освојуваше наградата „Златната топка“, што го прави рекордер. Аргентинецот моментално настапува за Интер Мајами.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK