(Видео) Меси ја режираше победата на Интер Мајами

Видео-Меси-ја-режираше-победата-на-Интер-Мајами.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСо натпреварот помеѓу Интер Мајами и Реал Солт Лејк започна новата сезона во МЛС лигата.

Тимот од Флорида предводен од Лионел Меси и Луис Суарез ги совлада гостите во Форт Лодердејл со 2:0.

Токму поранешните соиграчи од Барселона беа асистенти во натпревар.

Стрелци за Мајами беа Роберт Тејлор, по одличното додавање на Меси и лошата реакција на голманот, и Диего Гомеш на кого му асистираше Суарез откако Меси започна одличен напад и ги збуни противничките дефанзивци.

За Интер во првиот состав играа уште двајца поранешни соиграчи на Меси од Барселона, Џорди Алба и Серхио Бускетс.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK