(Видео) Марко Ројс со гол се прости од „Вестфален“

12235130.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛегендата на Борусија Дортмунд, Марко Ројс постигна гол на својот последен натпревар за „милионерите“ во Бундеслигата.

Тимот од „Вестфален“, го пречека тимот од Дармштад кој одамна испадна од Бундес лигата и славеше со 4:0.

Ројс не можеше да има подобро збогување од навивачите. го постигна вториот гол во 18.минута.

Марко Ројс својот последен меч за Борусија Дортмунд ќе го одигра на „Вембли“, кога „милионерите“ во финалето на Лигата на шампионите ќе се сретнат со Реал Мадрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK