Де Зерби заминува од Брајтон

GettyImages-2135965873.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИталијанскиот тренер Роберто де Зерби (44) ќе го напушти Брајтон на крајот од актуелната сезона, потврдија од клубот.

Де Зерби ќе се прости од навивачите на неделниот натпревар помеѓу Брајтон и Манчестер јунајтед.

Италијанецот го предводеше Брајтон од средината на септември 2022 година.

Ќе биде интересно да се види каде Де Зерби ќе ја продолжи кариерата. Медумите тврдат дека заминува бидејќи има понуда од некој поголем, посилен и поамбициозен клуб.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK