–>

(ВИДЕО) Македонецот Славески е светски првак во борба со голи раце

gogo-slaveski.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Гого Славески, Македонецот кој веќе десетина години настапува во САД, е нов светски шампион во велтер категорија во борби со голи раце во верзијата БКФЦ. Тој синоќа го совлада Американецот Џејк Линдзи во жесток дуел во Мајами.

Двајцата борци досега немаа пораз во ова натпреварување, а Славески го доби мечот со одлука на судиите.

Тие немаа никакви дилеми и победата му ја доделија на Македонецот, и тоа двајца од нив бодуваа со 49:46, а еден со 48:47.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK