–>

(Видео) Луис Дијаз му пресуди на Бразил, неговиот татко славеше на трибините

Видео-Луис-Дијаз-му-пресуди-на-Бразил-неговиот-татко-славеше.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалската репрезентација на Бразил, во петтото квалификациско коло за пласман на Светското првенство го доживеа вториот пораз.

Колумбија го победи Бразил со 2:1 и го остави на седум бода по воведните пет кола.

Бразил одлично го отвори натпреварот и поведе со голот на Габриел Мартинели во четвртата минута.

Пресвртот го направи Луис Дијаз. Напаѓачот на Ливерпул погоди во 75. и 79. минута Луис Дијаз.

Настапот на Дијаз од трибините го следеше неговиот татко кој изминативе недели доживуваше вистинска драма. Тој беше киднапиран и помина речиси две недели во заробеништво. За среќа, киднаперите го ослободија. Дијаз постариот од трибините знаеше како да ги прослави головите на својот син.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK