–>

(ВИДЕО) Ливерпул со пресврт го победи Вулверхемптон

ВИДЕО-Ливерпул-со-пресврт-го-победи-Вулверхемптон.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Ливерпул ја оствари четвртата победа во Премиерлигата оваа сезона откако на гости со пресврт го совлада Вулверхемптон со 1:3. Тимот на Јирген Клоп во моментот е на првата позиција на табелата со 13 бода.

Вулверхемптон поведе со голот на Хванг Хи-Чан во седмата минута, но Ливерпул возврати силно во вториот дел.

Мохамед Салах беше троен асистент. Коди Гакпо израмни во 55.минута, а Енди Робертсон во 85.минута се погрижи за пресврт. Точка на триумфот стави Харви Елиот во судиското продолжение.Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK