(Видео) Јувентус го казни Влаховиќ

8000720_17143814_vlahovic_es.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалскиот клуб Јувентус парично го казни Душан Валховиќ за црвениот картон што го доби против Џенова.

Јувентус не успеа да ја победи Џенова (0:0). Влаховиќ ја промаши најдобрата шанса за „старата дама“. Веројатно фрустриран од тоа, во самиот финиш влезе во жестока расправија со главниот судија, кој во рок од десетна секунди му покажа два жолти картони.

Веднаш по натпреварот, однесувањето на Влаховиќ го критикуваше тренерот Масимилијано Алегри, кој на новинарите им рече дека клубот ќе го казни.

„Газета дело Спорт“ објави дека Јувентус ќе го санкционира со 70.000 евра, односно со пет отсто од неговата месечна плата.

„Марка“ напиша дека ова е најголемата парична казна за црвен картон во историјата на фудбалот.

Влеховиќ сезонава за Јувентус одигра 27 натпревари има постигнато 15 голови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK