(Видео) Интер во историски натпревар со триумф над Торино го прослави Скудетото

1714307620-RTSZSJ4P.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Интер пред своите навивачи, со победа на Торино (2:0) на најдобар начин ја прославија 20. шампионска титула, која математички ја обезбедија минатата недела.

Натпреварот влезе во историјата на италијанскиот фудбал, бидејќи женска судиска тројка ја делеше правдата.

Торино, против шампионот се држеше до 49. минута и исклучувањето на Тамезе.

Со играч повеќе на теренот, Хакан Чалханоглу ги постигна двата гола за својот тим, првиот во 56. минута на асистенција на Мхитарјан, а вториот во 60. минута од пенал.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK