(Видео) Иџе вози Ферари на ридски патеки

ije-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИгор Стефановски – Иџе вчера го освои третото место, во „Група 1“ на трката во Рехберг, Австрија.

Иџе во Австрија настапи со новиот автомобил „Ферари 488“. Резултатот што го постигна е извонреден со оглед на тоа што се уште се „запознава“ со новиот автомобил.

По трката во Рехберг за која беа пријавени 247 возачи од 18 земји Иџе на социјалните мрежи објави видео и напиша: Дали знаете како е да се вози Ферари на ридски патеки?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK