(Видео) Халанд погоди, Сити го совлада Брентфорд

Видео-Халанд-погоди-Сити-го-совлада-Брентфорд.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕрлинг Халанд му днесе значајни три бода на Манчестер сити во борбата за шамшионската титула. Сити, вечерва, славеше над Брентфорд 1:0. Сити сега има бод помалку од лидерот Ливерпул.

Долго му требаше на Сити да го скриши отпорот на гостите од Лондон. Тоа се случи во 71. минута кога Халанд го постигна единствениот гол.

Во првото полувреме имаше шанси на двете страни, Фил Фоден во осмата, Бернардо Силва во 34. и Оскар Боб две минути подоцна не успеаја да го совладаат Марк Флекен.

На другата страна Франк Ониека во 16. и 43. минута можеше да ја затресе мрежата на „граѓаните“, но Едерсон во двата наврати беше на место.

На 13 рунди до крајот на сезоната Ливерпул има 57, Сити 56, а Арсенал 56 поени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK