(ВИДЕО) Гризман „лут“ на француските медиуми

grizman.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГризман лут на медиумите поради протекување на информации.

Францускиот репрезентативец Антоан Гризман нервозен поради објава на видео од тренингот на француските медиуми.

Имено, во пресрет на полуфиналето со Шпанија, камерите ги снимија избраниците на Дидие Дешамп како вежбаат удари од белата точка.

„RMC Sport“ го објави видеото и ги откри имињата на сите играчи кои ги вежбале пеналите.

Ова особено го налути Гризман, кој реагираше на социјалните мрежи.

“Па, одлично! Ви благодариме за информацијата”, рече саркастично тој.

Останува да видиме, дали оваа информација ќе биде корисна за голманот на Шпанија.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK