(Видео) Гол и асистенција за Јовиќ, Милан лесно се справи со Фросиноне

Видео-Гол-и-асистенција-за-Јовиќ-Милан-лесно-се-справи.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Милан забележаа лесна победа во дуелот со Фросиноне (3:1), во 14. коло во Серија А. Блесна Лука Јовиќ со гол и асистенција. За српскиот напаѓач ова е прв конкретен учинок во дресот на Милан.

Јовиќ конечно успеа да го искористи отсуството на Оливие Жиру. Му донесе предност на својот тим во 43.минута, Милан ја дуплираше предноста на почетокот од второот полувреме преку Кристијан Пулишиќ.

Во 74. минута, Јовиќ му асистираше на Фикајо Томори за третиот гол на росонерите.

Поразот на гостите го ублажи Марко Брескијанини, со гол од слободен удар на осум минути пред крајот на натпреварот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK