(Видео) Ѓоковиќ играше тенис во инвалидска количка и направи шоу: ги натера Сабаленка и Циципас да го туркаат, публиката се смееше

Видео-Ѓоковиќ-играше-тенис-во-инвалидска-количка-и-направи-шоу.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСрпскиот тенисер Новак Ѓоковиќ одлично се забавува пред почетокот на Австралија опен каде во првото коло ќе игра против некој квалификант.

Ѓоковиќ беше во центарот на вниманието а заедно со него беа и Марија Сакари, Арина Сабаленка и Стефанос Циципас.

Како и по обичај, Новак во Австралија, играше и тенис во инвалидска количка против Хит Дејвидсон, кој професионално се занимава со овој спорт, па дури и има златен медал од Параолимписките игри.

Српскиот тенисер ги замоли Сабаленка и Циципас да го турнат во инвалидска количка за да стигне до топката и да ја удри навреме, а на теренот следеше шоу.

На теренот имаше дури и момче, навивач на Новак, кој овие моменти ќе ги памети цел живот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK