(Видео) Гана испадна од КАН, новинарите вербално ги нападнаа фудбалерите

Видео-Гана-испадна-од-КАН-новинарите-вербално-ги-нападнаа-фудбалерите.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалската репрезентација на Гана доживеа шокантна елиминација од Африканскиот куп на нации. Гана против Мозамбик водеше 2:0, но прими два гола во судиското надополнување на времето.

Гана на Африканскиот куп на нации што се игра на Брегот на Слоновата коска пристигна како еден од фаворитите за титулата и затоа гневот на навивачите, но и на претставниците на „седмата сила“ е огромен.

По мечот новинарите од Гана во микс зоната се обидоа физички да се пресметаат со фудбалерите.

На крајот, ниту еден од играчите не даде изјава, ниту новинарите побараа, бидејќи беа фокусирани на критиките, а дел од нив сакаа и физичка пресметка. На крајот мораше да реагира и полицијата и од стадионот ги избрка новинарите од Гана.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK