(Видео) Фотографија на годината: Белингем ја сликаше мајка си со Мурињо

majka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНевообичаено интересна сцена по финалниот натпревар од Лигата на шампионите во Лондон.

Еден од најдобрите актери на финалето на Вембли, 20-годишниот Џуд Белингем по мечот најпрвин ја прослави титулата со соиграчите, потоа ја сподели радоста со братот и мајка си, а потоа отиде директно кај Жозе Мурињо и побара од него услуга:

„Го замолив Жозе Мурињо да се слика со мајка ми, таа е негова обожавателка со години“, изјави младиот фудбалер за англиските медиуми.

Славниот Португалец, еден од специјалните гости на Вембли, со задоволство го прифати предлогот, но ја искористи приликата да се пошегува и да го „регрутира“ Џуд Белингам.

„Сега ти дојди во Фенербахче“, му рекол.

Жозе Мурињо штотуку стана нов тренер на турскиот гигант, а како и сите тренери во светот, би сакал во својот тим да види суперталентиран фудбалер.

Реал ја победи Борусија Дортмунд со 2:0 во финалето на Лигата на шампионите на Вембли и ја освои рекордната 15-та титула на Европското првенство.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK