(Видео) „Финале ќе играат Франција и Германија, Франција ќе биде шампион“

3830043-77833788-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоранешниот капитен на Ливерпул, Џејми Карагер (46) за британски „Телеграф“ прогнозираше како ќе се одвива претстојното Европско првенство во Германија.

Континеталниот шампионат ќе го отврат Германија и Шкотска на 14 јуни.

Според прогнозата на Карагер вака ќе изгледаат осминафиналните двојки: Германија-Данска, Унгарија-Хрватска, Украина-Шпанија, Англија-Австрија, Португалија-Швајцарија, Холандија-Романија, Белгија-Србија, Франција-Турција.

Во четвртфиналето Германија ќе игра против Шпанија, Португалија против Холандија, Белгија со Франција и Англија против Унгарија.

Во полуфиналето ги фаворизираше домаќините Германците за кои верува дека ќе играат во финалето. Другиот финалист, смета Карагер, ќе биде Франција, која во полуфиналето ќе биде подобра од Англија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK