(Видео) Евро голови го обележаа првото коло на ЕП

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 12 натпревари, одиграни во првото коло на Европското првенство во Германија, беа постигнати 34 голови.

Од тие 34, се издвојуваат четири, кои ќе влезат во конкуренција за најдобра гол на шампионатот.

Најпрво Николо Барела „од колено“ ја нокаутира Албанија за пресврт на Италија (2:1).

Потоа Николае Станчу го најави дебаклот на Украина. Станчу го постигна првиот гол за Романија во победата 3:0.

Посебно инспирирани биле Турците кои се автори на две од овие четири ремек-дела.

Првиот е одличен волеј на Мерт Мулдур, а вториот е „проектилот“ на тинејџерот Арда Гулер за триумф над Грузија (3:1).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK