(Видео) Евертон го преживеа налетот на Ришарлисон

Видео-Евертон-го-преживеа-налетот-на-Ришарлисон.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Евертон и Тотенхем ремизираа 2:2 (1:2) во првиот натпревар од 23. коло на англиската Премиер лига.

Натпреварот на „Гудисон“ понуди многу возбудувања, а расплетот се случи во судиското надополнување, поточно во 94. минута кога Брајтвајт го постави конечниот резултат.

Еверотн го преживеа брилијантниот настап на својот поранешен играч Ришарлисон. Бразилецот погоди во четвртата и 41.минута.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK