(Видео) Чудесна асистенција на Јокиќ

Видео-Чудесна-асистенција-на-Јокиќ.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНикола Јокиќ повотрно ја воодушеви кошаркарската јавност со нестварна асистенција. Многумина веќе ја прогласија за асистенција на годината.

Денвер изминатата ноќ славеа победа 125:113 против Њу Орлеанс. Јокиќ забележа трипл-дабл со 27 поени, 14 асистенции и 10 скока.

Една од 14.асистенции беше маестрална за Арон Гордон, на кого не му беше тешко да ја забие топката во кошот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK