(Видео) Букер повторно го растури Њу Орлеанс

545213.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДевин Букер трет пат во кариерата постигна 50+ поени против Њу Орлеанс Пеликанс. Букер, изминатата ноќ, го предводеше Феникс до победата во Њу Орлеанс 124:111.

Букер натпреварот го заврши со 52 поени, што е петтиот најдобар учинок во кариерата. Бекот на Феникс е првиот играч по Вилт Чембрлен кој постигнал над 50 поени во три последователни натпревари против ист противник.

Сем Букер, кој имаше своја вечер, Кевин Дурент го заврши натпреварот со 20 поени, а забележителна улога имаше Јусуф Нуркиќ, кој забележа нов дабл-дабл со 19 поени и исто толку скокови.

На другата страна од тимот на Њу Орлеанс забележителен учинок имаше Зион Вилијамсон со 30 поени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK