(Видео) Братот на Никола Јокиќ удрил навивач

jokic-brothers-3-d41d82f4714e48db8f96e0281467737b.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБратот на Никола Јокиќ, Страхиња влегол во конфликт со навивач по мечот меѓу Денвер и ЛА Лејкерс.

Нагетс поведоа со 2-0 во серијата, благодарение на кошот, кој со звукот насирената го постигна Џамал Мареј (101:99), но едено видео кое се појави по натпреварот ја шокираше јавноста.

На снимката се гледа како братот на Никола, Страхиња слегува и удира навивач.

На трибините беа и вториот брат на кошаркарот на Денвер, Немања и неговата сопругата Наталија и ќерката Огњена.

Следниот натпревар помеѓу Лејкерс и Нагетс е закажан во Лос Анџелес во петок од 4 часот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK