(Видео) Браќата Вилијамс го решија Рајо Ваљекано

Видео-Браќата-Вилијамс-го-решија-Рајо-Ваљекано.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСтоле Димитриевски и Рајо Ваљекано нема по добро да го паметат гостувањето на „Сан Мамес“ во Билбао. Во 14 коло, Атлетико го декласира Рајо Ваљекано со 4:0.

Серијата ја отвори Гурузета во 23 минута по додавањето на Санчет. Рајо Ваљекано немаше среќа на стартот од вториот дел, во 47. минута Еспино ја затресе сопствената мрежа.

Триумфот на домашните го потврдија браќата Вилијамс, прв погоди Ињаки во 64. минута, прецизен беше и Нико четири минути подоцна. Тогаш беше поставен конечниот резултат.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK