–>

(ВИДЕО) Брага со голем пресврт дојде до триумф против Унион Берлин во ЛШ

ВИДЕО-Брага-со-голем-пресврт-дојде-до-триумф-против-Унион.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБрага со голем пресврт победи со 2-3 против Унион Берлин на гостувањето во Германија. Унион Берлин имаше водство од 2:0, со головите на капитенот Шералдо Бекер, но надежта за Брага ја врати Сиду Нијакате во 41.минута.

Во вториот дел, Брума израмни на 2-2 во 51.минута, а во судиското продолжение од мечот Андре Кастро ги шокираше домаќините.

Реал Сосиедад оствари важен триумф на гости (0:2) против Салцбург во второто коло од групата Д во Лигата на шампионите. Шпанскиот тим поведе со голот на Микел Ојарзабал во седмата минута, а вториот погодок беше дело на Браис Мендес.Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK