(Видео) Баумгартнер за шест секунди постигна гол

498927.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАвстрија, во пријателски во Братислава ја победи Словачка со 2:0.

Натпреварот го обелажа Кристоф Баумгартнер, кој постигна гол по само шест секунди игра. Ова е најбрзиот гол во историјата на репрезентативниот фудбал.

Претходниот рекордер беше Лукас Подолски кој во 2013 година против Еквадор постигна гол во седмата секунда.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK