(Видео) Бајрами го постигна најбрзиот гол во историјата на ЕП, Италија сепак води во Дортмунд

12301301-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРепрезентативецот на Албанија, Недим Бајрами го постигна најбрзиот гол во историјата на Европските првенства.

На стадионот „Вестфален“ во Дортмунд, Бајрами ја искористи катастрофалната грешка на Ди Марко и го совлада Донарума по само 23 секунди игра.

Актуелните европски шампиони експресно се опоравија по почетниот шок.

Бастони го изедначи резултатот во 11.минута. Дефанзивецот на Интер, погоди со глава откако остана сам на втората статива по нафрлувањето на Пелегрини.

Четири минути подоцона, Италија направи целосен пресврт. По една флипер ситуација пред голот на Албанија, топката дојде до Барела кој од 15 метри ја смести топката во голот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK