(Видео) Аврамовски погоди со ножички за Болуспор

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоранешниот македонски репрезентативец, Даниел Аврамовски, го постигна првиот гол за својот нов тим, Болуспор.

Аврамовски постигна гол со ножички во 30.минута, на гостувањето кај Аданаспор. Натпреварот заврши со резултат 1:1.

Болуспор се наоѓа на деветтото место во Втората турска лига.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK