(Видео) Арсенал лесно со Брајтон, Вила со пресврт го победи Брентфорд

Видео-Арсенал-лесно-со-Брајтон-Вила-со-пресврт-го-победи.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТри натпревари во Премиер лигата, попладнево се одиграа во Лондон. Арсенал го победи Брајтон, Астон Вила славеше над Брентфорд, а Вест Хем ги освои бодовите против Вулверхемптон.

Арсенал лесно го победи Брајтон со 2:0. „Топџиите“ доминираа во текот на целиот натпревар, неверојатен е податокот дека во првиот дел Арсенал упати 16 удари кон голот на Брајтон (три одеа во рамките од голот), а Брајтон ниту еднаш не му се закани на Раја.

Победникот Арсенал го реши во второто полувреме со головите на Габриел Жесус и Каи Хаверц.

Астон Вила со пресврт победи кај Брентфорд, кој по првиот дел водеше со голот на Луис-Потер. Пресвртот Вила го направи по исклучувањето на Бен Мин. Головите за Вила ги постигнаа Морено и Оли Воткинс.

Вест Хем славеше со 3:0 над Вулверхемптон. Мечот го обележа Лукас Пакета кој беше асистент кај головите. Првите два ги постигна Кудус, а третиот Боувен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK